

A maioria das nossas encomendas são enviadas em 2 dias úteis*.
Temos uma política de devolução de 14 dias. Se não estiver satisfeito com a sua compra, devolva-a na sua embalagem original e certifique-se de que coloca a embalagem original do produto dentro da caixa de envio para evitar quaisquer danos. Todos os artigos devem estar nas suas condições originais e não devem ser utilizados. O valor da sua compra será reembolsado. As despesas de envio não serão reembolsadas.
The Levenhuk Kelvin RIG20 is a professional smartphone photocage featuring mounts for extra gear, a Bluetooth remote shutter, and an ergonomic side handle with an integrated battery. This photocage is built for video bloggers, live streamers, mobile journalists, and anyone who takes mobile content creation seriously.
The Kelvin RIG20 lets you attach microphones, professional lights, external flashes, lens filters, wide-angle objectives, telephoto objectives, and macro objectives, as well as side and top handles. Mix and match them to build your ultimate mobile shooting setup.
To stabilize your shots when filming handheld, hold the photogadget by the side handle. Connect your smartphone to the built-in battery to extend your recording time by up to an hour. When you need both hands free, mount the photocage on a tripod and control the camera remotely with the Bluetooth shutter. You will get perfectly sharp photos and videos that are completely free of camera shake and blur.
Key features:
The kit includes:
Use the soft EVA spacers to fine‑tune the smartphone photocage to your phone’s thickness and width.
| Brand | Kelvin |
| Warranty | lifetime |
| EAN | 5905555027791 |
| Package size (LxWxH) | 21x19x4 cm |
| Shipping Weight | 0.67 kg |
| Type | photocage |
| Compatible devices | iPhone and Android smartphones |
| Compatible objectives | 17mm, 37mm, 67mm |
| Filter compatibility | 67mm |
| Mounting on a tripod | yes |
| Adaptable to a tripod | standard 1/4" thread |
| Cold shoe mount | 2 pcs |
| Bluetooth remote shutter | yes |
| Bluetooth | yes |
| Line-of-sight range | 20m |
| Power supply | battery for connecting auxiliary devices requiring up to 4V |
| Charging time | 100 min (side handle), 60 min (Bluetooth remote shutter) |
| Operating time | 70 min (side handle), 4,800 min (Bluetooth remote shutter) |
| Charge indicator | yes |
| Ports | USB Type-C (Bluetooth remote shutter), USB Type-C (side handle) |
Temos uma política de devolução de 14 dias. Se não estiver satisfeito com a sua compra, devolva-a na sua embalagem original e certifique-se de que coloca a embalagem original do produto dentro da caixa de envio para evitar quaisquer danos.
Todos os artigos devem estar no seu estado original e não devem ser utilizados. O valor da sua compra será reembolsado. .
As despesas de envio não serão reembolsadas.
Se a devolução se dever a um produto defeituoso, poderá ser compensado pelo envio da devolução.
Se necessitar de efetuar uma devolução, contacte-nos para obter mais informações.
- De 0 a 2 kg - custo de envio: 12,50 euros.
- De 2.001 kg a 30 kg - custo de envio: 17,00 euros.
- A partir de 30,001 kg - custo de envio: 30,00 euros.
Em caso de recolha no nosso armazém ou pontos de revenda - o envio é gratuito.
Obrigado por subscrever!
Este e-mail foi registado!